arrivederci Gigi

Au revoir Gigi Buffon !

12. júna 2019 no comments zazitonazivo Categories Nezaradené

Gigi Buffon opúšťa Paríž a po jednoročnom pôsobení už ďalej nebude súčasťou tímu St.Germain. Klub s brankárom sa dohodli, že zmluvu, ktorá vyprší koncom júla, nebudú predlžovať. Buffon prišiel do Paríža z Juventusu Turín, v ktorom pôsobil 17 sezón a získal v jeho drese 9 titulov majstra Talianska. Za Paríž v tejto sezóne odchytal 25 stretnutí vo všetkých súťažiach a spolu so svojimi spoluhráčmi vybojoval pre Paríž ligový titul.
Buffon bol trikrát aktérom finále Ligy majstrov, ale zakaždým neúspešne. V tomto ročníku ligy majstrov bol PSG jedným s hlavných favoritov na víťazstvo, ale prekvapujúco skončil už v osemfinále po dvojzápase s Manchesterom United. Gigi Buffon je držiteľom rekordu s najvačším počtom štartov(176) za talianskú reprezentáciu.

Gigi Buffon v drese PSG.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gigi buffon paris st germain

Štyridsaťjeden ročný brankár sa vyjadril , že Paríž ostane navždy v jeho srdci a pri slovách chvály na francúzsku metropolu použil slová Ernesta Hamingwaya, že :´´človek môže žiť šťastne iba na dvch miestach na svete, doma a v Paríži´´.
Uvidíme kam budú smerovať ďaľšie kroky tohoto výnimočného brankára, snaď ešte svoje brankárske kopačky nezavesí na kliniec.