Barcelona

Prečo navštíviť Barcelonu?

21. februára 2019 no comments zazitonazivo Categories Nezaradené

Barcelona je mesto, ktoré si svojou neopísateľnou atmosférou dokáže podmaniť každého návštevníka a je schopná prinútiť každého návštevníka zamilovať sa na prvý pohľad do mora, do úzkych uličiek, do možností, ktoré ponúka. Barcelona je druhým najväčším mestom Španielka a hoci formálne sa skutočne do územia tohto štátu počíta, v skutočnosti je hlavným mestom autonómneho územia Katalánska. Leží na brehu Stredozemného mora a preto je schopná svojim návštevníkom ponúknuť všetky krásy – ruch preľudneného centra s historickými uličkami a futbalom, ktorý k nej neopísateľné patrí i pokojné šumenie večerného mora.

Len ťažko by ste hľadali podmanivejšie miesto dýchajúce tak romantickou atmosférou ako Barcelona. Mesto leží v ústí dvoch riek, Llobregat a Besos, a zároveň na pokojnom pobreží Stredozemného mora. Najznámejšie pláže, ktoré si návštevník Barcelony môže vychutnať, sú Nova Icaria, Mar Bella či La Nova Mar Bella. Počas bežných dní ponúkajú pláže možnosti užiť si nespútané more, večer zas pokojnú prechádzku.

To, čo robí Barcelonu mestom s neopísateľnou atmosférou je nielen jedinečná prírodná scenéria, hoci i tá jednoznačne stojí za povšimnutie. Na jednej strane je lemovaná Stredozemným morom, na strane druhej ju lemuje pohorie Collserola dosahujúce nadmorskú výšku 512 metrov nad morom. Pozoruhodnú sú však výtvory ľudskej ruky, ktorých sláva sa rozšírila ďaleko za hranice Španielska.

Určite sa nenájde veľa ľudí, ktorí by nepočuli o monumentálnom chráme La SagradaFamilia, ktorý sa stal skutočným symbolom Barcelony a je miestom, kam vedú prvé kroky návštevníkov pri prvom pobyte v tomto meste. Za pohľad určite stojí i Gotická štvrť preslávená svojimi úzkymi uličkami v starom meste a vysokými historickými budovami, z ktorých i dnes dýchajú dejiny. Jedným z pozoruhodných miest je určite i nádherný verejný park Guell, ktorý je navrhnutý v štýle mestskej záhrady. V parku okrem zelene narazíte i na nádherné umelecké diela, vďaka ktorým sa park Guell ocitol v zozname UNESCO.

Nehovorili by sme o Barcelone ak by sme nezmienili legendárny štadión FC Barcelona, vďaka ktorému Barcelona ročne privíta nejedného nadšenca futbalu túžiaceho nahliadnuť práve sem. Veď štadión FC Barcelona sa považuje doslova za mekku futbalových nadšencov, ktorí sú ochotní cestovať stovky kilometrov do Barcelony a nahliadnuť do zákutí slávneho štadiónu. Dobrou správou je, že fanúšikovia si môžu vychutnať prehliadku štadióna i pútavú 3D show, ktorá im umožní zažiť aké je to byť na štadióne počas zápasov.

Súvisiaci obrázok

Atmosféru zápasu si však nemusíte vychutnať len prostredníctvom 3D show a prehliadok, zažiť atmosféru zápasu môžete skutočne i naživo. Vstupenky na futbal nájdete na našej stránke a vďaka nim zažijete skutočne nezabudnuteľný zážitok a radosť z futbalového zápasu. Futbalové vstupenky na Barcelonu vám umožnia objaviť nový svet futbalových fanúšikov.

Ak sa už zastavíte v Barcelone, neostaňte len pri bežných pokrmoch turistov a rozhodne vyskúšajte španielsku kuchyňu. Barcelona je vychýrená v celom Španielsku výborným stredomorským jedlom, ktorého ochutnanie vám prinesie gastronomický zážitok. Za vyskúšanie určite stojí La Taverna d’enPep, ktorá ponúka úžasnú paellu, gazpacho a mnoho iných lahôdok. Veľkej obľube sa teší i reštaurácia Somorrostro, ktorá stavia na lokálnych surovinách a ich vysokej kvalite. V celej Barcelone však objavíte množstvo zaujímavých kaviarní a reštaurácií ponúkajúcich pochúťky Stredomoria, ktoré sa oplatí vyskúšať aspoň raz za život.